Najnowsze informacje

Ponownie z literacką Gdynią

 

To już siódma edycja przyznawania tych laurów. Agencja PR Ambermedia pracuje dla organizatorów Nagrody (Miasto Gdynia oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni) od 2007 roku. Również tym razem nasz zespół będzie odopowiadać nie tylko za PR i promocję wszystkich wydarzeń spod tego szyldu, ale też za organizację tychże eventów i związaną z nimi działalność wydawniczą. 

 

Najważniejszymi punktami tegorocznej edycji będą nominacje do Nagrody Literackiej Gdynia (w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie), Festiwal Literacki "Literaturomanie", Gala Finałowa (z transmisją telewizyjną) oraz Jesienne Spotkania z Laureatami Nagrody Literackiej Gdynia (wszystkie imprezy w Gdyni).

 

Nagroda została powołana do życia przez Prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka w celu uhonorowania wyjątkowych osiągnięć żyjących, polskich twórców. Jest przyznawana autorom najlepszych książek wydanych w poprzednim roku. Zwycięzcy w trzech kategoriach – proza, poezja i eseistyka, otrzymują pamiątkowe statuetki (Kostki Literackie) oraz nagrodę w wysokości 50 tysięcy złotych. 

 

Na zdjęciu jest Gdyńskie Miasteczko Literackie, które w 2011 roku zostało specjalnie wymyślone, zaprojektowane i zbudowane przez agencję Ambermedia dla Nagrody Literackiej Gdynia. 

 

  • Kliknij tutaj, aby zapoznać się za case'ami dot. NLG.


« Powrót

« Powrót do strony głównej